T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / GÜZELBAHÇE - Ali Bayırlar Ortaokulu

Haberler

Ara

Küçük Erkekler Futbol Takımımız Bahar Turnuvası´nda ilçe birincisi olmuştur. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Bedriye PARLAK´ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ara

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Bahar Dalları 2" projesi kapsamında gerçekleştirilen "Çiçek ve Çocuk" konulu fotoğraf yarışmasında okulumuz öğrencisi Su Lara BAYSAL ödüle layık görülmüştür. Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Ara

Öğrencilerimiz Gezi Kulübümüzün düzenlediği İzmir Kent Gezisi turu ile ilimizin tarihi ve turistik yerlerini gezerek öğrendiler.

Ara

İyilik Gönüllüleri Projesi kapsamında okulumuz öğrencileri Yelki Hayvan Barınağı´nı ziyaret etmişler ve barınaktaki hayvanları getirdikleri mamalarla beslemişlerdir.

Kas

24 Kasım 1928 Ulu Önder Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmeni” ünvanını kabul ettiği gündür. Başöğretmen Atatürk’ün izinde yürüyen öğretmenlerimize yaraşır bir programla Öğretmenler Günü’nü kutladık. Öğrencilerimiz şiirlerle, şarkılarla öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü´nü kutladı.

Kas

Okulumuz öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından planlanan "İyilik Gönüllüleri Projesi" kapsamında "İyilik Dolu Ali Bayırlar Ortaokulu" sloganı ile İdil Yaşlı Bakımevini ziyaret ederek, değerli büyüklerimize "Müzik Dinletisi" sunmuşlar, kendilerine dergi okumuşlar ve sohbet etmişlerdir. Çocuklarımız iyilik yapmanın, değerli büyüklerimiz de çocuklarımız tarafından ziyaret edilmenin mutluluğunu yaşadılar. 

Kas

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü, aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde minnet, saygı ve özlemle andık.

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı okulumuzda büyük bir coşku ile kutlandı. 

Ekm

Okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hızır Çalışan, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün hazırladığı E-Dergi´nin 1. sayısında yer aldı. Başarılı öğretmenimiz yaptığı çalışmalarla sadece Güzelbahçe´de değil İzmir ilinde de dikkatleri üzerine çekiyor. Hızır Öğretmenimize fedakarlıklarından dolayı teşekkür ederiz ve başarılarının devamını dileriz.

 

Ekm

20 Ekim 2017 tarihinde okulumuz velilerine yönelik yeni müfredat tanıtım toplantısı yapılmıştır.

Haz

2016-2017 eğitim-öğretim yılı birçok alanda aldığımız başarılı sonuçlarla sona erdi. Öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller dileriz.

Haz

Öğrencilerimiz Dünya´da var olan 18 muhteşem doğa harikasından biri olan Pamukkale Travertenleri´nde bütün bir yılın yorgunluğunu attılar.

Haz

Müzik sınıfımızın açılışı 5 Mayıs 2017 tarihinde Belediye Başkanımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Haz

Okulumuz 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen mezuniyet gecesi 22 Mayıs 2017 tarihinde Şehzade Düğün Salonu´nda yapıldı. Öğrencilerimize bundan sonraki öğrenim hayatlarında üstün başarılar dileriz. 

Haz

Okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin yıl boyunca hazırladığı çalışmalarını sergiledikleri Bilim, Sanat ve Kültür Gecesi 4 Mayıs 2017 tarihinde Güzelbahçe Kültür Merkezi´nde gerçekleşti. Çalışmaları ve emeklerinden dolayı bütün öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.